Pár tipov a trikov ako si vykúzliť krásnu záhradu

  • Plánovanie od začiatku

Zrealizovať si krásnu záhradu nie je vôbec jednoduché a práve preto si treba jednotlivé časti záhrady dobre premyslieť a naplánovať. Základným pravidlom je si uvedomiť, aké individuálne potreby preferujete vy alebo Vaša rodina. Niekto túži po vypestovaní si vlastnej zeleninky, iný o krásnych farebných kvetinových záhonoch alebo o bazéne, kde sa môže vyšantiť celá rodina.

  • Miesto pre každý prvok

Ak už ste sa rozhodli čo by ste v záhrade chceli mať, je potrebné nájsť všetkému to najlepšie miesto. Zelenina a ovocie patria na slnečné a chránené miesto ,podobne aj bazén alebo jazierko. Do polotieňa je dobré umiestniť kompostovisko, prípadne výbeh a útočisko pre domáce zvieratá, taktiež je to ideálne miesto, kde sa budú hrať Vaše deti. Najlepšie si je nakresliť orientačný plán záhrady a porozmýšľať, či je to tak vyhovujúce.

 

  • Praktické ale efektívne

Pri plánovaní zelene alebo vysádzaní rastlín treba postupovať viac menej podobne ako pri plánovaní rozmiestnenia záhrady. Vo všeobecnosti platí, že kvety, kry a ozdobné stromčeky treba vysádzať tak, aby ponúkali pekný výhľad do záhrady z interiéru domu a nie naopak. Zároveň by sa vyššie stromčeky a kvety mali vysádzať do pozadia záhrady alebo na okraje susedného pozemku a menšie vždy dopredu.

  • Svojpomocne alebo pomocou záhradníka alebo záhradného architekta

Ak si neviete dať rady s výberom vhodných rastlín, stromčekov alebo si neviete naplánovať záhradu sami ,môžete využiť služby záhradného architekta, ktorý vám podľa vašich predstáv vie optimálne rozčleniť pozemok alebo záhradníka, ktorý sa postará o vhodný výber stromčekov, kvetov a zároveň vám poradí, ako sa vhodne starať o zeleň.

Ďalšie inšpirácie ako si vytvoriť a naplánovať krásnu záhradu môžete čerpať na FB stránkach, FB skupinách a na Pintereste.

 

 

 

Využite naše služby

Kontakt


    osobných údajov