Ako efektívne zvládnuť jarné upratovanie

  • Nerobte všetko naraz. Prácu si treba naplánovať a systematicky rozdeliť. Dobré plánovanie je totižto základ úspechu.

 

  • Záleží aj na poradí. Najlepšie je začať odvrchu, čiže povymetaním pavučín, opratím závesov, umytím okien a potom sa venovať utieraniu poličiek, triedeniu vecí a ostatnému, dlážky prichádzajú na rad ako posledné.

 

  • Na rade je šatník. Raz za čas je potrebné posvietiť si aj na šatník a jar je obdobím, kedy zhadzujeme zimné oblečenie a nahrádzame ho ľahšími vrstvami, preto je dobré sezónne oblečenie odložiť bokom a nahradiť ho aktuálnym.

 

  • Vyhodiť, ponechať alebo darovať? Rozhodujte sa podľa toho, kedy ste danú vec naposledy použili a či je pre Vás ešte potrebná. Nemusíte veci, ktoré už nebudete využívať vyhodiť, skúste ich darovať, niekomu možno ešte urobia radosť a zároveň šetríte životné prostredie.

 

  • Nech sa pridá aj rodina. Sily si rozložte a zapojte aj rodinu, môžete ich motivovať dobrým obľúbeným jedlom , poprípade si pustite hudbu hlasnejšie ako obvykle a možno sa pri upratovaní nakoniec aj zabavíte .

 

  • Postupujte ekologicky a skúste použiť aj novinky. Čoraz väčším efektívnym a moderným trendom sa stávajú dostupné novinky na trhu, ktoré sa stávajú obľúbenými aj v domácnosti. Moderné a efektívne čistenie prebieha s vysoko ekologickými prostriedkami, ktoré nie sú také agresívne ako bežné čistiace prostriedky a horúcou parou. Napríklad parný čistič dobre poslúži na čalúnený nábytok, ale aj na kachličky v kúpeľni a zároveň aj dezinfikuje. Na trhu je na výber množstvo čističov, ale aj čistiacich prostriedkov z ktorých sa dá vybrať, samozrejme to už záleží na vkuse každého z nás čo mu najviac vyhovuje.

Využite naše služby

Kontakt


    osobných údajov